Roháče 2003

Po krásnom ,teplom lete sa členom turistického klubu a tým, ktorí prijali pozvanie prvý raz , priblížil termín jesennej akcie, zájazdu do Žiarskej doliny.Koniec septembra bol naozaj vhodný , pretože počasie na horách bolo nádherné.Vynovené chatky na chate Kožiar prijali nadšených priateľov hôr, ktorých čakal náročný program. Ten sa začal v piatok ráno skorými raňajkami pre 16-člennú skupinu, ktorá mala v pláne 12-hodinovú túru.Nástup do Jaloveckej doliny bol ako zahrievacie kolo, následné stúpanie cez Hlbokú dolinu na Salatín už také príjemné nebolo.Napriek tomu do 12.30 hod boli všetci na vrchole aby strávili zaslúžený obed.Prechod cez Skriniarky a Pachoľu na Baníkov poskytol všetkým plné vyžitie z nádhernej, slnkom zaliatej prírody.Návrat cez Príslop na Žiarsku chatu niektorým pripomenula bolesť v kolenách a na otlakoch.O to viac však chutilo občerstvenie od ochotného personálu.Druhá, väčšia skupina, urobila túru na Ostrý Roháč a preto sa prvý deň vydaril všetkým.Na druhý deň sme sa rozdelili do viacerých skupín a opäť dobýjali vrcholy Baranca, Plačlivého Roháča, Ostrého Roháča, Baníkova a Troch kôp.V krásnom počasí to bol veľmi silný zážitok pre každého.Tradične na sobotňajší večer bol pripravený kultúrny program, zábava pri živej hudbe a dobrom jedle, na ktoré nás grátis pozvali naši chatári Zuzka a Rasťo.Bolo to od nich gesto pre starých, verných zákazníkov.Kolektív to prijal s ocenením a zjedol všetko.Spestrením večera bola aj oslava 50-tich narodenín našho člena Petra Farkaša.Hoci sme šli spať až nadránom, na raňajkách boli všetci načas.Hneď po nich totiž prebiehali streľby zo vzduchovky, ktoré boli veľmi napínavé kvôli veľkej konkurencii dobrých strelcov. Ešte pred obedom sme navštívili blízky salaš, ktorý nás sklamal svojou mizernou obsluhou, hoci je po rekonštrukcii na pohľad atraktívny.Výborný obed na chate Kožiar všetko napravil a do Bratislavy vyrazil autobus plný spokojných ľudí. Nás to teší aj preto, že v tomto roku absolvovalo náš zájazd dosť nových tvárí a my sme nesklamali.Aj naďalej privítame medzi nami všetkých, ktorí majú záujem prežiť v prírode veľa krásnych chvíľ.