Týždeň vo Veľkej Fatre - august 2004

Po dlhšej odmlke v tomto roku ponúkol výbor turistického klubu Apollo svojim členom a ich rodinným príslušníkom možnosť stráviť dovolenku aktívne. Vybral pre to krásnu lokalitu Veľkej Fatry, konkrétne “ ATC pod Záhorím “ v Blatnici, kde bolo zaistené ubytovanie na chate a taktiež pod stanmi. Turistický program garantoval inštruktor vysokohorskej turistiky Vladimír Gábriš. Ponuku prijalo vyše štyridsať záujemcov a tak sme sa 2.8.2004 v krásnom počasí ubytovali v campingu vo veľmi peknom prostredí pod lesom. Hneď v prvý deň bola prehliadka okolia a dediny, podvečer chystanie dreva na táborák, ktorý sa stal vyvrcholením každého dňa. V utorok sme začali dobýjať vytypované ciele, prvá bola „Tlstá“ zo zaujímavou jaskyňou „Mažarná“. Kto sa rozhodol stráviť deň inak, mal na to veľa možností. A tak sme postupne vystúpili na „Ostrú“, a „Drienok“, prešli dolinou „Konský dol“, „Blatnickú i Gaderskú dolinu“.Vo voľnom dni sme využili kúpaliská v blízkych Mošovciach a Turčianskych Tepliciach. Všetky zážitky a dojmy sa prebrali pri ohni, veľkým kladom tohto podujatia bolo to, že všetky vekové kategórie sa mohli prezentovať v neobmedzenom čase. Na základe toho sa vytvorila veľmi dobrá partia, ktorej nebolo páru. Týždeň ubehol veľmi rýchlo , pri poslednom táboráku bolo počuť len spokojné odpovede. V budúcnosti sa akcia podobného charakteru určite ešte uskutoční, ak niekto pri čítaní týchto riadkov dostal chuť pripojiť sa , veľmi radi ho medzi nami privítame.