Klub turistov Apollo
28. ročník Bielej stopy SNP
11.02.2001

Už 28.ročník v behu na lyžiach , Biela stopa SNP , bol na programe dňa 11.2.2001.Členovia nášho oddielu ostali verní našej tradícii a po minuloročnom najvyššom počte štartujúcich v histórii nášho klubu tento bol opäť prekonaný. V priebehu roka sa zážitky vyrozprávané našimi kamarátmi stali mottom aj pre ďalších záujemcov. Vedenie klubu tento záujem akceptovalo a umožnilo všetkým reprezentovať naše farby. Pod tento úspech sa svojou podporou podpísal aj Odbor vzťahov k verejnosti v osobe jeho riaditeľa ing. Dušana Valúcha . Tohtoročné podmienky na prípravu boli veľmi zlé, snehu v Bratislave veľa nenapadlo a tak v rámci svojich možností každý natrénoval na svojej dovolenke. Aj z tohoto dôvodu každému padlo vhod keď sme išli do miesta konania už v stredu 7.2. Na Krahuliach miesto snehu kraľovalo blato a voda, nás to však nemohlo odradiť. Každý deň sme si vyšľapali na Skalku a tam to šlo lepšie. Dobrá nalada nám vydržala po celý pobyt .Keďže sme bývali až na štyroch miestach , štartové čísla dostávali naši členovia v miestnom hostinci, slávnostný okamich spríjemnili aj tóny gitary.Konečne prišiel ďeň "D" , štart pretekov. Kvôli obmedzeným snehovým odmienkam bol štart aj cieľ na Skalke. Nálada slávnostná ako každý rok , z amplióna sa ozývali posledné pokyny a informácie o trati, posledné mazanie lyží, fotografovanie. Výstrel dal masu ľudí do pohybu , začal očakávaný pretek. V nádhernom počasí to bolo skvelé divadlo. Len pretekári však poznávali aká ťažká bude trať.Na slnečných miestach bol mokrý ťažký sneh , v chládku tvrdý ľadový podklad. Vyhrali to tí ktorí korčulovali, pre klasický spôsob to bola veda čo namazať. A tak po chvíli sa vytvorili skupiny, ktoré úporne bojovali o každý meter z ťažkými podmienkami, neskôr aj z vlastnými silami. Diváci na trati sa nedali zahanbiť a ich podpora padla veľmi dobre každému. Tento rok sa stal pre náš klub veľmi úrodným, ing. Eva Ciganková získala v tvrdej kokurencii krásne tretie miesto na najdlhšej trati a s ním aj pekný pohár, ktorý po vyrobení vitríny bude vystavený v klubovni turistického klubu. Bilancia nášho štartového poľa - z 31 štatujúcich dobehlo do cieľa 29, z toho 22 štartovalo na najdlhšej trati, jeden vzdal,jeden nenastúpil. Unavení, väčšinou spokojní z vlastným výkonom sme dorazili domov a už v duchu s koncepciou ako dopadnúť na budúci rok lepšie. Z pohľadu vedenia klubu to bola opäť vzorná reprezentácia farieb Slovnaftu, latku na takejto úrovni chceme udržať aj v budúcnosti. Naša ponuka platí pre každého slovnaftára - skúste to s nami !

Autor príspevku: Miro Bulík
© RK Service 2009-2013, kontakt:apollo.klub(@)outlook.com