Klub turistov Apollo
LYŽOVANIE - REPORTÁŽ | 17.2.2015 | K. Kováč
32. Gsieser Tal Lauf - EUROLOPPET

Viac ako desiatka členov KT Apollo absolvovalo v dňoch 12. až 16.2.2015 zájazd na ďalšie podujatie v diaľkových behoch na lyžiach do Južného Tirolska v Taliansku, kde sa konal 32. ročník Gsieser Tal Lauf zo seriálu EUROLOPPET.
Opakuje sa nepriaznivá sezóna z minulého roka a tak sa problémom so snehom nevyhlo ani toto stredisko ležiace v doline medzi Alpami a Dolomitmi. Organizátori museli \"postaviť trať\" z technického snehu, ktorý rozviezli na trasu a tak sa mohli uskutočniť po oba dni plánované preteky v plnom profile 30 a 42 km. Siedmi z nás sme absolvovali preteky podľa svojich preferencií. V sobotu sa bežali preteky klasickou technikou a v nedeľu bola na programe voľná technika na rovnakých tratiach. Organizátori vyvinuli veľké úsilie a pripravili trate po oba dni na veľmi dobrej úrovni. Na priložených fotkách je vidieť atmosféra i nezvyčajná panoráma uprostred zimnej sezóny takmer bez snehu.

Napriek problémom so snehom sme si schuti zabežkovali a strávili tak príjemný pobyt v už známom prostredí.
Ďalšie informácie si môžete prečítať aj v článku na http://www.bezkar.sk.
Výsledky, fotografie a ďalšie zaujímavosti nájdete na oficiálnej stránke podujatia:
http://www.valcasies.com/en/?MAID=111&APP=13&LG=3&NMAX=2
Naše výsledky a výsledky všetkých účastníkov zo Slovenska sú na priloženom obrázku.© RK Service 2009-2013, kontakt:apollo.klub(@)outlook.com