Ukončenie zimnej sezóny u susedov v Krkonošiach
1. 3. - 4. 3. 2001

Stručná propagácia tých členov nášho tur. klubu, ktorí už tento kút našich susedov v ČR poznajú stačila na to, aby sa dala dokopy neveľká skupina ľudí ( 13 kusov), vyznávačov bežkárskeho a zjazdového lyžovania, ktorí sa rozhodli ukončiť lyžiarsku sezónu víkendom v prekrásnom prostredí Špindlerovho Mlyna a Peci pod Snežkou v Krk. Nar. Parku. Počas troch dní sme prebrázdili desiatky kilometrov upravených bežeckých tratí resp. vyznávači zjazdového lyžovania si vychutnali dokonale pripravené lyžiarske svahy. Ak k tomu prirátame lacné ubytovacie a stravocie služby k našej úplnej spokojnosti chýbali už len dve veci: trocha dlhší čas pobytu a lepšia vyditeľnosť na prekrásnych túrach po hrebeňoch. Neopakovateľné scenérie, skvelé športové vyžitie a typická česká pohostinnosť počas víkendu 1.-4. 3 v nás zanechalo túžbu a výzvu v budúcnosti opäť navštíviť tento už nemeckými a holandskými turistami objavený raj vyznávačov zimných športov. Touto krátkou správou by som chcel zároveň povzbudiť aj ostatných záujemcov o prekrásne využitie zimných chvíľ v kraji, ktorý je na aktívny oddych ako stvorený.

Autor príspevku: Miro Bulík