Biela stopa SNP
13.02.2000

Tohoročná Biela stopa SNP nebola pre slabé nátury Aj v roku 2000 zaradil turistický klub do svojho kalendára ako prvú veľkú tohoročnú akciu účasť na Diaľkovom pochode na lyžiach - Bielej stope SNP. Hoci tento beh nie je na výslní popularity, medzi zamestnancami Slovnaftu je o štart stále vyšší záujem. Zásluhu na tom určite majú aj inštruktori lyžovania a výbor klubu. Každý rok pribúda pár nových tvárí, čo sa neboja popasovať sa s náročnou trasou a vrtochmi počasia. A tak sa tento rok na Krahuliach stretlo 36 slovnaftárov. Z nich 32 štartovalo na Bielej stope SNP. Už dávno pred termínom lyžiarskeho pochodu využili bohatú snehovú nádielku, aby dostali do nôh desiatky kilometrov a zároveň sa zdokonalili v umení "správne namazať." Posledný tréning sa uskutočnil krátko pred začiatkom akcie. Už tri dni pred dňom D - 13. februárom bolo na Skalke vidieť slovnaftárske farby. Výborne nás prijali aj obyvatelia Krahúl, lebo taká veľká partia, akou sme boli my, prináša veľa dobrej zábavy. Iba jedna vec mohla narušiť kvalitne pripravenú akciu - počasie. A túto šancu si neprepáslo. Túžobne očakávaný sneh nenapadol, a tak trať bola mimoriadne ťažká, miestami zľadovatelá a v nižších polohách nás potrápil rozmočený sneh. Náš tím však preukázal vysokú morálnu úroveň a každý, kto sa postavil na štart, prišiel do cieľa. Odmenou bola spokojnosť s vlastným výkonom. Veď viacerí v snahe nevzdať sa prekonali sami seba. Radi by sme poďakovali odboru vzťahov k verejnosti za podporu podujatia a spoločnosti Slovnaft Trans za bezpečnú prepravu tímu z turistického klubu. Za odbor vzťahov k verejnosti dokonca štartovala silná reprezentácia - raditeľ Ing. Dušan Valúch a vedúca oddelenia pre styk s verejnosťou Ing. Mária Šmičková. Napriek miestami až nadľudskej námahe, ktorú máme v čerstvej pamäti, tešíme sa už teraz na ďalší ročník náročného lyžiarskeho podujatia a veríme, že záujem o previerku fyzických i psychických síl bude opäť veľký.
Zimným horám zdar!